Розрядка політичної кризи в Україні. Науковий підхід

29.01.2014

Світові та місцеві лідери щосили намагаються знайти адекватну і ефективну відповідь на очевидні політичні виклики в Україні. Зрозуміло, що демонстрації по всій Україні більше ніж 200000 українських протестувальників не допомогли вирішенню ситуації.

На превеликий жаль, варіанти вирішення, доступні для наших політичних і військових керівників, обмежені. Можливий розгін мирного мітингу за Євроінтеграцію не тільки призведе до кровопролиття і подальшої втрати життя, але й також посилить, і без того,
нестабільність у регіоні й, імовірно, Москва вдасться до відповідних дій у відповідь, можливо, навіть подальшого економічного тиску та торгівельних воєн. Таким, по суті,  є історичний недолік досягнення миру та демократії шляхом революції та насильства.

На щастя, є краще вирішення - інноваційний підхід з чудовою репутацією.

Розвязання конфлікту у його ж джерелі

Дослідження показують, що війни і соціальні конфлікти підживлюються завдяки гострим соціальним стресам - створеним політично, етнічною та релігійною напруженістю у відносинах між конкуруючими угрупованнями, які, якщо їх не зупинити, неминуче
спалахнуть у соціальне насильство. Дослідження показують, що аналогічним чином можна ефективно розрядити таку гостру напруженність в суспільстві за рахунок використання потужної та понижуючої напругу технології миру, завдяки крихітній частині населення, найчастіше - в середені студентського чи військового середовища.

На індивідуальному рівні, опубліковані дослідження показали, що певні антистресові методи виявилися спроможними нейтралізувати навіть сильний стрес, в тому числі посттравматичний стрес (ПТС), протягом декількох днів - заспокоюючи гіперактивність в мигдалині (<<центр страху>>) і відновлюючи збалансоване функціонування мозку у військовослужбовців - чоловіків та жінок, ветеранів і жертв насильств у зруйнованих війною районах.

У масштабі суспільства, відновлення спокою і пригнічення соціального насильства за допомогою подібних методів у невеликих задіяних групах суспільства, були широко випробувані на Близькому Сході і в усьому світі. Постійний результат був відзначений скороченням тероризму, війни, агресії та насильства в суспільстві .
Ці результати були відтворені, опубліковані в провідних рецензованих наукових академічних журналах, і схвалені сотнями провідних вчених і науковців. Ефективність цього підходу є науковою і не підлягає сумніву.

Щосили борячись за досягнення соціального миру в країні чи регіоні, які роздирають глибинні політичні та релігійні напруження чи бажання кровної помсти, історично склалось, що важко, без вирішення основоположних фізіологічних причин, запобігти виникненню соціального насильства: гострих і поширених соціальних стресів.

Але як тільки така напруженість була істотно розряджена, досягнення і підтримання соціального миру стає порівняно легким. Тоді, традиційні підходи, дипломатичні методи, стануть дивовижним чином успішними.

Існує безліч опублікованих даних, - стосувалось попередніх конфліктів на Близькому Сході,- так що громадянське протистояння  в Україні може бути швидко зневільоване, і що врегулювання шляхом переговорів може бути досягнуто між обома сторонами (владою та опозицією), якщо гостру напруженість у суспільстві можна буде зменшити. Це може бути досягнуто з відносною легкістю, за умови співробітництва навіть відносно невеликої кількості задіяних в середині України людей.

Всесвітній союз вчених за мир (ВСВМ) стоїть на позиції готовності надати необхідну підготовку у відповідності до технологій, основаної на мозковій активності та сприянні справі миру та гармонії у суспільстві, для всіх призначених учасників групи когерентності (студентів чи військовців). Методи, які включають в себе програми Трансцендентальної Медитації та пов'язані з нею передові технології, є систематичними, легко пізнаються, позбавлені релігійного або філософського змісту, і вступають в силу негайно. Вони вже використовуються для боротьби з посттравматичним синдромом (ПТС) для все більшої кількості військових, а також були включені в програми військової підготовки.

Нічого втрачати

Перспектива припинення трагічного насильства та протистояння в Україні в оперативному плані через науково доведений підхід може здатися занадто гарним, щоб бути правдою. На щастя, науковий метод має суворі емпіричні критерії оцінки істинності чи
хибності будь-яких гіпотез. За найсуворішим стандартам сучасної науки цей підхід був ретельно перевірений.

Крім того, немає нічого такого у ньому, щоб програти, а навпаки -  потенційно, отримати набагато більшу користь через застосування цього підходу. Витрати тривіальні: вони менші, ніж вартість однієї повноцінної військової чи поліцейської операції. За цей кошт достатньо військових чи міліціянтів можуть бути навчені або ж фабричних робітників чи державних службовців, або студентів в одному чи декількох університетах, і помітний та очевидний ефект буде видно відносно негайно.

Все, що необхідно, так це, щоб уряд або воєначальники призначили групу з приблизно 700 учасників, які могли б бути навчені відповідній, основаній на активності мозку та сприяючій справі миру технології. Тоді ВСНМ організує все для забезпечення необхідної підготовки .

Як результат такого рішення буде:

  • доведене помітне зниження соціального насильства та агресії, в тому числі
  • військової та терористичної діяльності, протягом 60 днів;
  • зростання гармонійних відносин між усіма частинами країни;
  • з відновленням порядку, поліпшаться соціально-економічні тенденції у країні та регіоні вцілому;
  • як побічний позитивний ефект, поліпшення здоров'я, готовності і здібностей серед поліціянтів, солдатів, студентів, робітників чи службовців, що беруть участь у проекті.

Без вирішення основної причини соціальних та політичних конфліктів - наростаючої напруженості між конкуруючими представниками різних регіонів України, - навіть,  якщо політичне або силове рішення нинішньої кризи буде знайдене, історія показує, що там будуть інші. Та інші...

Прийшов час діяти зараз.

Джон Хагелін , Ph.D., Президент Всесвітній союз вчених за мир

President@GUSP.org


Всесвітній союз вчених за мир являє собою коаліцію з нобелівських лауреатів та провідних вчених, яка створена для запобігання війни, тероризму і розповсюдження ядерної зброї, а також сприяння безпечній, науково доведеній технології для національної безпеки і миру в усьому світі.